Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Yağ Oranı Hesapla :

Vücut Yağ Oranı Hesaplama

yag orani hsplama 150x150 Vücut Yağ Oranı HesaplamaBeslenme şekli, sağlıksız ürünler tüketilen bugünün dünyasında obezite tarzı hastalıklar almış başını yürümüştür. Herke bir şişman insana baktığında nasıl olurda böyle hale gelmiştir derken şimdi ise aynı sebepten gene kendiler uğraşır hale gelmiştir. Piyasa da dolaşan onca hızlı yiyecek olarak adlandırılan hazır gıdalar, daha yeni yeni öğrendiğimize göre bu hastalıkların başını çeken sebeplerdendir. İnsanlar ne yediğine, ne zaman yediğine dikkat etmeksizin riski gördüğü halde harekete geçmez hale gelmişti. Fakat şimdi gerek Sağlık Bakanlıkları gerek televizyon programları gerek gazeteler ve en büyük erişim aracı olan internet bu savaşa fazlasıyla katkılarını sağlamaktalar.

Obezite ile savaş bölümleri açılıp düzgün bir şekilde önüne geçilmeye başlanıyor. Televizyonun kamu spotu bölümlerinde vücut kitle indeksi gibi bilgiler veriliyor. Bu yöntemlerden yardımcı olacak biride vücut yağ oranının hesaplanmasıdır. İnternete girdiğiniz vakit bu hesaplama yöntemine kolayca ulaşabilirsiniz. Cinsiyet, kilo, boy  ve bel genişliği bilgileri doğrultusunda yağ oranınızı öğrenip ona göre önlem alabilirsiniz. Unutmayın ki bu hastalıklara kendinizi bırakmak yanlış olandır.

Kilo Vermek İçin Sağlıklı Olmak Gerekir

Kilo sorunu olan insanların yaşadığı en büyük sıkıntılardan birisi, uyguladıkları beslenme programını aksatmadıkları halde kilo vermemeleridir. Birçok kilolu insan kesin bir kararla diyet programlarını uygulamaya başlamasına rağmen birkaç haftalık süre sonunda kayda değer bir kilo kaybı yaşayamaz. Bu aşamada günlük harcanan kalori miktarının az olması nedeniyle kilo kaybının gerçekleşmediği düşünülse de, bazen suyun önemi unutulmaktadır.

Vücutta parçalanan yağların dışarı atılmasını sağlayan ve herhangi bir kür yapılmasına kalmadan vücut için en doğal detoks maddesi olan su, uygulanan diyet programlarının başarısında hayati derecede önemlidir. Günlük su ihtiyacının karşılanamaması kişinin kilo vermesini de daha zor bir hale getirirken, ayrıca sağlık açısından da ilerleyen zamanlarda sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Bunun haricinde vücudun kilo alma merkezi olarak adlandırılabilecek tiroit bezinde olan bir takım rahatsızlıklar da, kişinin diyet yaptığı halde kilo verememesine neden olabilir. Bu tür nedenlerden ötürü kilo veremeyen insanların vakit kaybetmeden uzman bir hekime danışması ve gerekli kontrollerin ardından tedavi sürecine başlaması gerekir.

© 2014 Hemen Zayıfla. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie