Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Kan Grubuna Göre :

Kan Grubuna Göre Diyetler

Diyet 0 150x150 Kan Grubuna Göre DiyetlerKan gruplara milattan öncelere dayanmaktadır. Bunun buluşu ile tıp çok ilerlemiş ve bu sayede bir çok ölüm engellenmiştir. Bebekler için bile kan değişimi yapılır hale gelmiş ve tıbbi tedaviler hat safhaya çıkartılmıştır.

Zayıflama için verilen önerilerde dikkat edilesi bir unsur haline gelen kan grupları konusunda bugün birkaç bilgi vereceğiz. Böylece diyetleriniz esnasında seçici davranacak ve düzenli kilo verebileceksiniz.

B grubu sütlü ürünlere karşı tepkide bulunabilir bunun için soya ürünlerini tercih edebilir. Tavuk etinde bulunan bazı maddeler B grubundaki kişilere zarar verebilir.

AB grubu ise et yerken kesinlikle yanında sebze, meyve tüketmelidir. Az ama sık sık yemek yemek AB grubuna yararlı etkide bulunur. C vitamin takviyesi ise AB vitamin grubunu güçlendirir ve hastalıklara karşı ciddi şekilde korur.

A grubuna ait kişiler ise doğa beslenmeli ve B12 vitamin eksikliğine karşı hazır kıta bulunmalıdır. Az miktarda da olsa C vitamin takviyesi iyi olur. Doktor kontrolünde demir takviyesi ise işe yaramaktadır.

Bu yazımızın sonuna geldik, yarın bu gruplara devam edeceğiz ve size harika bilgilerde bulunacağız.

Kilo Vermek İçin Sağlıklı Olmak Gerekir

Kilo sorunu olan insanların yaşadığı en büyük sıkıntılardan birisi, uyguladıkları beslenme programını aksatmadıkları halde kilo vermemeleridir. Birçok kilolu insan kesin bir kararla diyet programlarını uygulamaya başlamasına rağmen birkaç haftalık süre sonunda kayda değer bir kilo kaybı yaşayamaz. Bu aşamada günlük harcanan kalori miktarının az olması nedeniyle kilo kaybının gerçekleşmediği düşünülse de, bazen suyun önemi unutulmaktadır.

Vücutta parçalanan yağların dışarı atılmasını sağlayan ve herhangi bir kür yapılmasına kalmadan vücut için en doğal detoks maddesi olan su, uygulanan diyet programlarının başarısında hayati derecede önemlidir. Günlük su ihtiyacının karşılanamaması kişinin kilo vermesini de daha zor bir hale getirirken, ayrıca sağlık açısından da ilerleyen zamanlarda sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Bunun haricinde vücudun kilo alma merkezi olarak adlandırılabilecek tiroit bezinde olan bir takım rahatsızlıklar da, kişinin diyet yaptığı halde kilo verememesine neden olabilir. Bu tür nedenlerden ötürü kilo veremeyen insanların vakit kaybetmeden uzman bir hekime danışması ve gerekli kontrollerin ardından tedavi sürecine başlaması gerekir.

© 2014 Hemen Zayıfla. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie